“Anderlecht” “Ateityje” – solidus įvertinimas tiek mokyklai, tiek treneriams

“Anderlecht” “Ateityje” – solidus įvertinimas tiek mokyklai, tiek treneriams

Birželio 11 – ąją Lietuvoje oficialiai startavo daugiau nei metus mūsų šalyje aptarinėjama “Anderlecht” jaunimo mokymo programa, pagal kurią pradėjo dirbti vos 18 sąlygas atitikusių Lietuvos akademijų. Keturios iš jų atstovauja Vilniui, viena jų – “Ateities” futbolo mokykla.

 

“Be abejo, tai yra žingsnis pirmyn tiek mūsų mokyklai, tiek visam Lietuvos futbolui. Sakyčiau, kad svarbiausias momentas yra tas, jog “Anderlecht” programa yra adaptuota Lietuvai. Niekas nesako, kad dabar labai geri futbolininkai pradės augti kaip ant mielių, tačiau progresas artimiausiu matytis turėtų”, – sakė “Ateities” vadovas Dainius Gudaitis.

 

“Kadangi Elitinėse lygose galės dalyvauti tik programoje esančios akademijos, tai spėju, jog atotrūkis tarp tų, kurios dalyvauja “Anderlecht” sistemoje ir tų, kurios nedalyvauja, labai greitai išaugs”, – savo prognozėmis dalinosi D.Gudaitis.

 

Šiuos žodžius, iš esmės, patvirtino ir “Anderlecht” programos vadovas Lietuvoje Deimantas Bička. Anot jo, jau dabar didžiosios akademijos gana stipriai lenkia mažąsias.

 

“Šį pavasarį važiavome į akademijas ir žiūrėjome kiekvienos startines pozicijas – kokie pliusai, kokie minusai, jų stipriosios ir silpnosios vietos. Galiu pasakyti, kad jau dabar matosi kai kurių akademijų atsiplėšimas nuo kitų. Natūralu, kad tos stipresnės ir toliau stiprės, bet tuo pačiu tikiu, kad ir mažosios akademijos augs ir išaugs iki normalių akademijų”, – sakė D.Bička.

 

“Anderlecht” jaunimo rengimo programa į Lietuvą atvežta tam, kad pasikeistų požiūris į jaunąją kartą, o treneriai galėtų dirbti pagal naują vakarietišką metodiką. Būtent tokį tikslą kelia Lietuvos futbolo federacija.

 

“Vyko gana sudėtingas procesas nuo sutarčių pasirašymo iki taško, nuo kurio atsispiriame ir einame į priekį. Anksčiau turėjome analogų, kurie nepasiteisino, nes nebuvo išnaudotos taip, kaip turėtų. Su šia programa viskas turėtų būti kitaip. Tikiu, kad treneriai pasiims gerąją “Anderlecht” patirtį ir ją pritaikys savo akademijose”, – apie programos atvežimą į Lietuvą sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

 

Svarbiausia sistemos detalė – jos įdiegimas truks ne vieną mėnesį. Apie tai užsiminė Lietuvoje viešėjęs šios programos techninis direktorius Lietuvoje Jeanas Kindermans.

 

”Tai yra tokio tipo pertvarkymas, kai kalbame apie akademijos ir futbolo filosofijos vystymo principus – gynybos, atakos, progresyvaus kamuolio valdymo, dominavimo tobulinimą, taip pat bandymą gerinti žaidėjų techninius įgūdžius, erdvės suvokimą ir inteligentiškumą. Vien tik žodžiai pasako, kad tai yra ilgalaikis vystymo planas. Tikiuosi, kad greitai pamatysime progresą, ypač trenerių indėlyje, kuris pavirs į žaidėjų tobulėjimą ateityje”, – sakė J.Kindermans.