„Ateitis CUP“ konferencijoje – skirtingos futbolo patirtys

Jubiliejinį dešimtąjį „Ateitis CUP“ turnyrą nuo šių metų spalį rengsiantys organizatoriai pristato naujieną – konferenciją, kurios metu savo patirtį pristatys šešių elitinių šalių akademijų pranešėjai.

„Daug kartų esu minėjęs, kad negalime sustoti vienoje vietoje. Prieš dešimtmetį reikėjo turnyrui padaryti gerą pradžią, vėliau norėjosi, kad jame dalyvautų Vakarų elitinių klubų akademijos, dabar norisi pristatyti žmones, kurie žino kuo kvėpuoja šiandienos futbolas“, – idėją pristatė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

Konferencija bus surengta lapkričio 19 – 20 dienomis Vilniuje. Konferencijos tema – „Šiuolaikinės tendencijos jaunimo futbole“.

„Ši data pasirinkta neatsitiktinai. Tomis dienomis į Lietuvą atvyksta daugiausiai užsienio komandų, o jų treneriai iškart pareiškė norą dalyvauti šiame renginyje“, – sakė D.Gudaitis.

Konferencijos pranešėjai – garsiausių Europoje futbolo akademijų atstovai: Carstenas Hvidas Larsenas (FC „Nordsjaelland“),

Frederikas Blondalas (BK „Skjold“),

Markas O Sullivanas (AIK Solna),

Guillermo Hamdan Zaragoza (Madrido „Real“ universitetas),

Igoris Grebennikovas (Maskvos „Lokomotiv“ akademija),

Glennas van der Kraanas („Feyenoord“ akademija).

 

„Galiu drąsiai sakyti, kad pavyko surinkti elitą. Tarkime, profesorius C.Larsenas iš Danijos yra sporto psichologas, dirbantis su savo šalies jaunimo rinktinėmis. Jis kalbės apie talentų ugdymą profesionaliame futbole.

F.Blondalas 25 metus dirba masiniame futbole ir kuo puikiausiai išmano, koks yra masinio futbolo kelias iki elitinio futbolo.

M.O Sullivanas – mokslų daktaras, priklausantis sporto tyrimų komandai „Sheffild Hallam University“.Marko tinklaraštis „Footblogball“ yra jo mokymosi erdvė, kurioje jis bando užpildyti praktikos ir teorijos spragas rašydamas apie pedagogiką, treniruočių dizainą ir jaunimo ugdymo sporte sudėtingumą https://footblogball.wordpress.com

G.Hamdanas Zaragoza Madrido „Real“ klube yra atsakingas už trenerių paruošimą ir žaidėjų meistriškumą. Konferencijoje jis pristatys, kas yra periodizacija elitiniame jaunimo futbole.

I.Grebennikovas organizuoja meistriškumo kursus Rusijoje, jis dirba Maskvos „Lokomotiv“ akademijoje ir jo specializacija – 8 – 12 metų jaunuoliai.

Na, ir paskutinis pranešėjas – Roterdamo „Feyenoord“ akademijos koordinatorius Glennas van der Kraanas. Ši akademija penkerius metus iš eilės buvo pripažinta geriausia akademija Olandijoje, tai jis pasisakys tema „Talentų identifikavimas ir tobulinimas Roterdamo Feyenoord jaunimo akademijoje“, – renginio svečius pristatė D.Gudaitis.

Konferencija truks dvi dienas. Registracija el. paštu ateitiscupconference@gmail.com