Debiutas II lygoje: „Ateities“ futbolininkai stebino varžovus

2013.05.01

Pradžia niekuomet nebūna lengva. FM „Ateitis“ komanda per savo debiutą Lietuvos II lygos pirmenybių Pietų zonoje 0:1 (0:0) nusileido sostinės „Rotaliui“, bet mūsų futbolo mokyklos ekipos futbolininkai nusipelno geriausių žodžių nusipelno geriausių žodžių už žaidimą ir kovingumą – po finalinio teisėjo švilpuko kiekvienas žaidėjas aikštę galėjo palikti aukštai pakelta galva.

Prieš startą nerimo būta. Kaip atrodys mūsų mokyklos 15-17 metų auklėtiniai ir prie jų prisijungę keli studentai prieš vyresnius ir labiau patyrusius varžovus? Ar trenerio Romaldo Juknevičiaus vadovaujama jauna komanda nepalūš per pirmąją akistatą su suaugusiųjų komanda? Tokie klausimai kamavo prieš debiutą II lygos pirmenybėse.

Natūralu, kad su labiau patyrusia komanda nutarta nesivaržyti dėl iniciatyvos, o žaisti „antruoju numeriu“ – pagrindinį dėmesį skirti gynybai ir ieškoti savo šanso kontratakuojant.

Pačiame rungtynių debiute mūsiškiai buvo kiek pernelyg prisispaudę prie savo vartų, o tai „Rotalio“ futbolininkų atakoms suteikė perdaug erdvės. Tvirtinimas, kad prie „Ateities“ vartų vienas po kito kildavo gaisras būtų prasilenkimas su tiesa, bet keletą kartų labai sėkmingai sužaidė  vartininkas Tomas Molnikas.

Tačiau nuo kėlinio vidurio mūsiškiai išlygino žaidimą ir atsakė keliai pavojingais išpuoliais, kuriuos tolimais perdavimais organizavo vidurio saugas Vismantas Skersys.

Varžovams vis sunkiau sekėsi stabdyti staigųjį Motiejų Jokšą, prieš kurį varžovai neretai prasižengdavo. Antrojo kėlinio jis buvo pargriautas prie pat baudos aikštelės linijos.  Į „Rotalio“ vartus skirtas baudos smūgis.  Po galingo M.Jokšo smūgio kamuolys sudrebino skersinį. Tai buvo realiausia FM „Ateitis“ proga įmušti įvartį.

Baimintasi, kad artėjant rungtynių pabaigai jauniems „Ateities“ futbolininkams gali pristigti jėgų. Tačiau antroje kėlinio viduryje mūsiškiai fiziniu pasirengimu vyresnius varžovus net pranoko.

Viskas buvo gerai, kol neatėjo nelemtoji, 80-oji žaidimo minutė. Po varžovo smūgio į vartus kamuolys pataikė į mūsų komandos žaidėjo ranką. Arbitrui Romualdui Cviklinskiui, kurio vadovaujama brigada teisėjavo be klaidų, negali būti jokių pretenzijų – akivaizdus 11 metrų baudinys. Jį Saulius Vaiginas realizavo užtikrintai, atnešdamas „Rotaliui“ pergalę 1:0.

„Ateities“ komandos treneris Romaldas Juknevičius gyrė komandą už charakterį ir kovingumą. „Dalyvavimas II lygos pirmenybėse vaikinams tikrai duos daug naudos. Komandai nekeliama užduotis pasiekti kažkokį konkretų rezultatą. Svarbiausia, kad žaidėjai įgautų patirties vyrų futbole ir atsiskleistų“, – pažymėjo R.Juknevičius.

„Rotalio“ strategas Viktoras Osetrovas prisipažino likęs nustebintas ne tik „Ateities“ komandos kovingumu, bet ir žaidimo organizacija.

Vilniaus „Rotalis“ – FM „Ateitis“ 1:0 (0:0)
Balandžio 30 d. Vilniaus Fanų stadionas.
Teisėjas – Romualdas Cviklinskis (Vilnius). 100 žiūrovų.
FM „Ateitis“: Tomas Molnikas, Dominykas Pajėda, Mindaugas Kuras, Augustas Ruzgas, Paulius Širvys, Martynas Vinckovskis, Vismantas Skersys, Artūras Krasnoložskis (60 min. Vitalijus Korablikovas), Gvidas Šereika (79 min. Rimvydas Strazdas), Karolis Šidlauskis (70 min. Lukas Valvonis), Motiejus Jokšas (85 min. Laurynas Štempelis). Atsargoje liko Domantas Mazgys, Ernestas Juchnevičius, Artiomas Jarcevas.
Įvartis: 80 min. Saulius Vaiginas (iš 11 m baudinio).
Įspėti:  35 min. Povilas Malinauskas, 47 min. Albertas Bogdanas („Rotalis“); 51 min. Mindaugas Kuras (FM „Ateitis“).

FM „Ateitis“ 2-ojo turo rungtynes gegužės 8 d. 21 val. Fanų stadione žais su „Druskininkų“ komanda.