Dešimtmečių nuotykiai Ukrainoje

I diena

Ankstų antradienio rytą dešimt 2009 metų gimimo ateitukų su tokia pačia delegacija sėdo į lėktuvą, kuris pradėjo įspūdingų penkių dienų fiestą Ukrainoje.

Vos po pusantros valandos kėlionės jaunieji futbolininkai jau krimto „McDonalds“ mėsainius, o dar po tiek pat laiko sėdo į senovinį traukinį, kokiame daugelis gyvenime nebuvo. Kelionė iš Kijevo į Vinicą truko keturias valandas, per kurias netrūko juoko, klausimų „kada jau?“, „poilsio“ kažkurio Ukrainos kaimo geležinkelio stotyje ir panašiai.

Vakarinė dalis – ne pati linksmiausia. 21 valandą treneris Matas pranešė, kad telefonų laiktas baigtas – jie keliauja į trenerio numerį. Telefonai paminėti ne šiaip sau – jie šiame turnyre dar vaidins svarbų motyvacinį vaidmenį.

Beje, dar per vakarienę karštai diskutavę apie būsimą Čempionų lygos kovą („Tottenham“ – „Ajax“), dauguma jos net neišvydo. Ketvirtą valandą ryto prasidėjusi diena davė savo.

II diena

Trečiadienį po pusryčių ateitukų laukė pirmoji valandos trukmės ekskursija po parką, o tada kelionė į stadioną bei pirmosios dvejos rungtynės. Nors abiejų rezultatai (0:3 – prieš Kijevo „Atlet“ ir 0:4 – prieš Vinicos „Temp“) atrodo ne kaip, tačiau pats vaizdas nebuvo toks prastas.

Taip, ukrainiečiai visuose komponentuose buvo truputį geresni, kažkur juos labiau lydėjo sėkmė ir jie laimėjo tokiais dideliais skirtumais. Tiesa, pirmų rungtynių pradžioje labai trūko pasitikėjimo, o antrųjų – jėgų pabaigoje.

Telefonai šią dieną iš vaikų buvo surinkti 20:30 val. su pažadu ketvirtadienį palikti telefonus, jei jie laimės nors vienas ketvirtadienio rungtynes. Netekę telefonų, vieni džiaugėsi, kiti liūdėjo įspūdinga „Barcelona“ ekipos pergale.

III

Ketvirtadienį varžybinė dalis startavo 9:45 val. su Rumunijos „Tampa“. Dvikova dėl ketvirtosios vietos grupėje. Dvikova, kuri vos vos nepadovanojo pirmosios pergalės. Labai užtikrintai pradėję rungtynes ateitukai įmušė pirmąjį įvartį ir.. nusprendė, kad rungtynės jau laimėtos.

O tokie sprendimai priartina prie klaidų, o klaidos kainuoja įvarčius. Rumunai per dvi minutes įmušė du įvarčius. Tuomet reikėjo parodyti charakterį ir „Ateitis“ parodė. Benas baudos smūgiu išlygino rezultatą, o likus porai minučių per plauką neįmušė ir pergalingo.

Tada prasidėjo skaičiavimai. „Ateities“ grupėje dar laukė stipriausia jos komanda Charkovo „Metalist“, o „Tampos“ – antrąją vietą užsitikrinęs „Atlet“. Nuo „Metalist“ „Ateitis“ pralaimėjo nepaisant to, kad sužaidė geriausią turnyro kėlinį. Vėliau vaikai tiesiog pavargo. Rumunai pralaimėjo 0:5, o tai reiškia, kad penkių komandų grupėje „Ateitis“ liko ketvirta.

Popietinėje progamoje – Vincento gimtadienis – iš pradžių senovinių daiktų muziejuje, o vėliau prie boulingo takelių su gimtadienio sveikinimu, tortu ir viskuo, dėl ko vaikai šią kelionę prisimins geruoju.

IV diena

Užėmę ketvirtą vietą grupėje, „Ateitis“ turnyrą tęsė kovoje dėl 17 – 24 vietų. Ir čia jau susitiko visiškai lygios komandos, todėl daugelyje rungtynių nugalėtoją išsprendė baudinių serijos. Kovodami su Kijevo „Obolon“ bendraamžiais, ateitukai pirmieji praleido įvartį, tačiau po minutės Nedas rezultatą išlygino. Gal kiek ir subjektyvu, bet rungtynių metu „Ateitis“ buvo truputį arčiau pergalės. Gaila, nepavyko. O baudinių serijoje pajėgesni buvo ukrainiečiai.

Ši nesėkmė perkėlė į kovą dėl 21 – 24 vietų. Čia laukė dar vieni ukrainiečiai – Sumau „Barsa“ jaunieji futbolininkai. Po pirmojo idealaus kėlinio „Ateitis“ pirmavo 2:0, tačiau antrajame ukrainiečiai perėmė iniciatyvą ir pačioje pabaigoje rezultatą išlygino. Laukė dar viena baudinių serija, kurios herojumi tapo abu baudinius atrėmęs Benediktas.

Idomiausia, kad ryte, sužinojęs, apie galimybas baudinių serijas, Benediktas atsakė: „Yes!“, o po tos antrosios baudinių serijos, komandos draugai ir tėveliai negailėdami jėgų skandavo: „Račius malačius!“.

Beje, laimėtos rungtynės reiškė, kad laukia „McDonalds“. Tą prieš pirmąsias dienos rungtynes buvo pažadėjęs treneris Matas.

Nepaisant dvejų rungtynių, poilsio jaunimui nebuvo daug. Per tą dieną jie sukorė dar po 10 kilometrų pėsčiomis. Tai buvo paskutinė proga šioje kelionėje pažinti pačią Vinicą. Paskutinis štrichas – įspūdingi šokantys fontanai.

V diena

Liko paskutinis štrichas – galutinė 21 arba 22 vieta. Septintoji turnyro dvikova su „Mariupol“ komanda prasidėjo labai neblogai – po pirmojo kėlinio ir Tajaus įvarčio „Ateitis“ buvo priekyje 1:0. Po pertraukos kelios klaidos neleido rezultato išlaikyti teigiamo. „Mariupol“ įmušė triskart, o tai reiškia, kad galutinė „Ateities“ vieta – 22.

Geriausiu komandos žaidėju buvo išrinktas Ignas ir tai buvo viskas šiame ypač daug naudos ateityje duosiančiame turnyre. Netrukus komandos laukia išvyka į Kijevą ir skrydis į Vilnių.