Latvijos sostinėje – aštuntoji vieta

2012.02.06

FM „Ateitis“ 1998 metų komanda Latvijos sostinėje vykusiame „Riga Cup – 2012“ turnyre tarp 16 komandų užėmė aštuntąją vietą.

„Ateities“ futbolininkai turnyrą pradėjo pergale 3:0 (1:0) prieš Kaliningrado „Baltika“ (Rusija). Įvarčius pelnė Matas Radžiukynas, Artiomas Gončarenko, Julius Momkus.

Antrosios rungtynės 0:3 (0:1) pralaimėtos Stokholmo AIK (Švedija).

Per grupės paskutinio turo varžybas su Suomijos „Kapa“ žaista dėl antrosios vietos grupėje. Rungtynės baigėsi 1:1 (1:1). Po J.Momkaus įvarčio mūsiškiai pirmavo, bet dar pirmajame kėlinyje varžovai rezultatą išlygino.

„Ateities“ ir „Kapa“ futbolininkų rezultatai grupės varžybose buvo identiški. Abi komandos surinko po 4 taškus, abejų įmuštų ir praleistų įvarčių santykis buvo 4:4. Tad atsižvelgta į papildomus rodiklius.

Per grupės varžybas vienas suomių ekipos žaidėjas buvo pašalintas iš aikštės. Tai lėmė, jog mūsų futbolo mokyklos komandai atiteko antroji vieta grupėje, suteikusi teisę toliau turnyre kovoti dėl 5-8 vietų. „Kapa“ teko žaisti dėl 9-12 vietų.

Varžybos dėl 5-8 vietų mūsiškiams susklostė nesėkmingai. Bendraamžiams iš anglų „Tootenham Hotspurs“ pralaimėta net 0:7 (0:3), o per mačą su Rygos „Skonto“ įskaitytas pralaimėjimas 0:3.

Turnyro nugalėtoja tapo Bialystoko „Jagiellonia“. Finale lenkai 1:0 įveikė BK „Frem“ iš Danijos. Rungtynes dėl trečiosios vietos Stokoholmo AIK 3:0 laimėjo prieš suomių „Honka“.

Vasario 10-12 dienomis „Riga Cup – 2012“ turnyre dalyvaus FM „Ateitis“ 1997 metų komanda. Mūsiškių varžovais grupėje bus Stokholmo AIK (Švedija), Talino „Levadia“ (Estija), „Kapylan Pallo“ (Suomija).