Rygoje neįmušta nė vieno įvarčio

2013.02.25

FM „Ateitis“ 1997 metų komanda vasario 22-24 dienomis vykusiame „Riga Cup“ U-16 ekipų turnyre liko paskutinė. Pralaimėtos visos penkerios rungtynės. Bendras pasirodymo rezultatas – 0:16.

Pirmosios B grupės varžybos Estijos čempionams „Nomme United“ futbolininkams pralaimėtos 0:2 (0:2). Varžybos vyko permainingai, bet pirmajame kėlinyje dvi šiurkščios gynybos klaidos nulėmė mūsiškių nesėkmę.

Antrąsias rungtynes „Ateities“ komanda žaidė su FŠ „Čertanovo“ futbolininkais iš Maskvos. Rusijos komanda per savo pirmąsias varžybas 2:1 įveikė Kijevo „Dinamo“ iš Ukrainos.

Tai buvo geriausios trenerio Romaldo Juknevičiaus vadovaujamos ekipos rungtynės Rygoje. Pirmasis kėlinys vyko permainingai, o mūsų futbolo auklėtinių spaudimas varžovams akivaizdžiai buvo netikėtas. Tačiau pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje „Ateities“ vartininko klaida leido rusams išsiveržti į priekį.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje arbitras į mūsiškių vartus skyrė 11 metrų baudinį, o vėliau varžovai įmušė ir trečiąjį įvartį – nusileista 0:3 (0:1).

Per trečiąsias grupės varžybas mūsiškiai su Kijevo „Dinamo“ atrodė beviltiškai – pralaimėta 0:7 (0:3). Tad grupėje užimta paskutinė, ketvirtoji vieta ir toliau rungtyniauta dėl 13-16 vietų.

Atkrintamosios rungtynės norvegų „Valerenga“ futbolininkams pralaimėtos 0:2 (0:0).

Per mačą dėl 15-osios vietos su Latvijos Daugpilio „Daugava“ komanda susikurtos kelioms puikios progos įvarčiams, bet didžiąją varžybų dalį žaista padrikai, tad patirta dar viena nesėkmė rezultatu 0:2 (0:1).

Jei pirmąją turnyro dieną „Ateities“ futbolininkų žaidimas teikė vilčių, tai per kitas dvi dienas nuvylė.  Dėl traumų ir ligų į Latvijos sostinę nuvyko tik 14 žaidėjų (trūko kelių pagrindinės sudėties krašto saugų), o per pirmąsias varžybas su estais traumą patyrė dar vienas futbolininkas, kuriam tuo turnyras ir baigėsi.

Tačiau yra ir kita nesėkmingo pasirodymo priežastis. Mūsiškiai savo pasirengimu neprilygo varžovams. Antra vertus apie turnyro lygį daug pasako ir toks faktas. Prieš išvykstant į varžybas „Ateities“ futbolininkai per Lietuvos pirmenybių žiemos-pavasario Vilniaus zonos rungtynes sostinės FA „Žalgirietis“ komandą sutriuškino rezultatu 19:1 (14:0)

„Galima sakyti ką nori , bet tokie turnyrai futbolininkams yra geriausia pamoka“, – pažymėjo „Ateities“ komandą treniruojantis R.Juknevičius.

Turnyro nugalėtoju tapo Sankt Peterburgo „SDJUSŠOR-Zenit“, finale triumfavęs prieš kitą Rusijos komandą FŠ „Čertanovo“. Rungtynėms pasibaigus 0:0, Sankt Peterburgo futbolininkai per 11 metrų baudinių seriją šventė pergalę rezultatu 3:2.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Atnhemo „Vitesse“ (Olandija) 2:1 įveikė „Tottenham Hotspur“ (Anglija).

Kovo 1-2 dienomis „Riga Cup“ turnyre dalyvaus „Ateities“ 2004 metų komanda, o kovo 3 d. – mūsų futbolo mokyklos 2005 metų ekipa.