„Ateitis CUP“ dešimtojo sezono finišas – 76 komandos, 228 rungtynės, „ManCity“ ir „Loko“ triumfu

Dešimtąjį sezoną vykęs „Ateitis CUP“ turnyras praktiškai kiekvieną savaitgalį mušė rekordus. Paskutinis savaitgalis – ne išimtis. Dvejose amžiaus grupėse pasirodė net 76 komandos, kurios per tris dienas sužaidė net 228 rungtynes. U-9 grupėje triumfavo Kijevo „Lokomotiv“ jaunieji futbolininkai, U-7 grupėje – visus sužavėję „Manchester City“ akademijos jaunuoliai.

„Manchester city“ berniukų pasirodymas buvo vyšnia ant mūsų dešimtmečio torto. Tai buvo pats aukščiausias lygis ir džiugu, kad būtent tokia nata užbaigėme 2019 – uosius. Man labai nepatinka vertinti savo darbo, bet komandų gausa lyg ir jų atsiliepimai geriausiai atsako į klausimą, ką jie galvoja apie turnyrą“, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

U-9 grupėje tarp 48 komandų triumfavę Kijevo „Lokomotiv“ jaunieji futbolininkai finale 6:3 nugalėjo Rigos RFS bendraamžius. Trečioji vieta atiteko Minsko „Smena“ futbolininkams, kurie miesto derbyje 5:0 sutriuškino „Dinamo“.

Geriausiai tarp lietuvių pasirodė „Ateities“ komanda, kuri galutinėje įskaitoje liko septinta. Aštuntą vietą užėmė Kauno „Fortūna“, devynioliktą – „Šiauliai“, kitos komandos liko dar žemiau.

„Kad būtų aiškiau, koks buvo turnyro lygis, galiu pasakyti, kad Tbilisio „Dinamo“ užėmė devintą vietą, Roterdamo „Feyenoord“ – septynioliktą, Kijevo „Dinamo“ – aštuonioliktą, „Manchester city“ – dvidešimt trečią, o Borisovo BATE – dvidešimt ketvirtą“, – akcentavo D.Gudaitis.

U-7 grupėje, nepaisant visus pakerėjusio žaidimo, „Man City“ berniukai finalą laimėjo tik po baudinių serijos. Finalo rungtynių su Kaliningrado SSHOR5 komanda pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 4:4. Trečia liko Sankt Peterburgo „Nevskij front“ ekipa.

Tarp Lietuvos komandų aukščiausią septintą vietą užėmė „Šiauliai“, šešioliktą – Baltijos futbolo akademija, devynioliktą – „Ateitis“.

Vos tik pasibaigus rudeniniam turnyrų ciklui, organizatoriai jau žiūri į vienuoliktą sezoną. Pirmasis žiemos – pavasario ciklo turnyras įvyks sausio pabaigoje.

„Turėsime daug Turino „Juventus“ akademijos grupių, plannuoja čia sugrįžti Roterdamo „Feyenoord“, o kitų garsių vardų, kol neturime sutarčių, atskleisti nelabai galiu. Galiu tik garantuoti, kad kartelės nuleisti tikrai nesiruošiame“, – reziumavo D.Gudaitis.