„Ateitis CUP“ konferencijoje – olandiška, ispaniška ir belgiška patirtys

Beveik šimtas trenerių iš Lietuvos ir artimojo užsienio dvi dienas klausėsi „Ateitis CUP“ konferencijos pranešėjų, kurie septyniais pranešimais perdavė savo šalių patirtis ugdant jaunąją kartą. Tarp konferencijos dalyvių buvo galima išvysti ir Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktinių vyriausiuosius trenerius Valdą Urboną ir Donatą Vencevičių bei jų asistentus.

Pačią konferenciją pradėjo Roterdamo „Feyenoord“ akademijos koordinatorius Glennas van der Kraanas. Pastarasis dalinosi olandiška patirtimi, pristatydamas talentų identifikavimo ir jų tobulinimo „Feyenoord“ akademijoje paskaitą.

„Glennas davė gerą toną konferencijai, nes visas pasakojimas buvo paremtas ne teoriniais, o praktiniais dalykais. Negaliu atsakyti už visus, bet esu tikras, kad dauguma dalyvių iš šios konferencijos pasiėmė kažką sau naudingo ir naujo. Mokytis niekada nėra vėlu. Tuo tikslu ir buvo suorganizuota ši konferencija“, – sakė jos sumanytojas Dainius Gudaitis.

Didžiausias Baltijos šalyse rengiamas vaikų futbolo turnyras „Ateitis CUP“ šiemet švenčia dešimties metų jubiliejų. Natūralu, kad tarp dalyvių didžiąją dalį sudarė treneriai, su savo komandomis besivaržantys „Ateitis CUP“ turnyre.

„Kilus idėjai, perklausiau turnyre dalyvaujančių trenerių, ar jiems būtų įdomios „Feyenoord“, Madrido „Real“ ir panašių klubų patirtys? Kai dauguma teigiamai atsakė, kad dalyvautų tokioje konferencijoje, klausimų dėl jos būtinumo neliko“, – sakė D.Gudaitis.

Antrasis konferencijoje pasirodė Maskvos „Lokomotiv“ akademijos meistriškumo kursų organizatorius Igoris Grebennikovas. Pastarojo paskaitos tema – 8 – 12 metų jaunimo įtraukimas į futbolą.

Vėliau savo paskaitas skaitė Madrido „Real“ universiteto dėstytojas Guillermo Hamdanas Zaragoza, naujasis LFF techninis direktorius Patrickas de Wilde, Carstenas Hvidas Larsenas (iš „Nordsjaelland“), Frederikas Blondalis (iš „Skjold“) ir Markas O Sullivanas (iš Solnos AIK).

„Pirmas blynas neprisvilo. Bent dabar galvoju, kad tokios konferencijos taps tradicinėmis,“ – reziumavo D.Gudaitis.

Šį savaitgalį dėl „Ateitis CUP“ taurių varžysis U-8 ir U-6 berniukai. Nemaža dalis jų trenerių, galbūt, savo auklėtiniams po įvykusios konferencijos galės patarti kažką naujo.