Ateitis U-10 – iš Latvijos su šešta vieta

Ateitis U-10 – iš Latvijos su šešta vieta

Ankstyvą šeštadienio rytą „Ateities“ dešimtmečių grupė išvyko į Latvijos Marupės miestą, kur keturiolikos komandų turnyre užėmė šeštą vietą. O viskas prasidėjo nuo rungtynių su.. būsimais turnyro nugalėtojais.

 

 

„Labai gerai, kad visi nuvykome puikiomis nuotaikomis. Nors debiutui gavome labai stiprų varžovą Rygos „Metta“ akademiją, tačiau sužaidėme labai neprastai. Taip, pralaimėjome 0:1, tačiau pozityvo buvo pakankamai daug. Svarbu, kad nepasimetėme, kovojome ir darėme daug gerų dalykų“, – po turnyro sakė komandos treneris Matas Gudaitis.

Antrosios rungtynės buvo žaidžiamos su šeimininkų „Marupės“ komanda. Jos prasidėjo dviem praleistais įvarčiais per 3 minutes. Vėliau iki rungtynių pabaigos pavyko rezultatą išlyginti.

„Nedaug trūko, kad būtumėm įmušę ir pergalingą įvartį, tačiau svarbesnis kitas aspektas. Po šių rungtynių su berniukais turėjome rimtą pokalbį, nes labai nepatiko susidariusi tendencija, kad labai prastai pradedame rungtynes. Džiugu, kad komanda išgirdo mane ir tuomet sužaidėme geriausias dienos rungtynes“, – sakė M.Gudaitis.

Pirmąją turnyro dieną „Smiltene“ buvo nugalėta 3:0, Panevėžio FA-2 – 4:0. Po pirmosios dienos su 7 taškais komanda buvo lyderių grupėje. Be abejo, tai pakėlė vaikams nuotaiką, viešbutyje skambėjo juokas, tačiau tik iki 22 valandos.

Antrąją rungtynių dieną pirmuoju varžovu tapo Rygos „Nikors“ klubas. Nepaisant to, kad dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis, rungtynės nebuvo prastos, o prarastus du taškus lėmė nerealizuotos progos. Šios lygiosios lentelėje padarė tokią situaciją, kad paskutinėje dvikovoje prieš „Alberts“ iškovota pergalė garantuotų kovą dėl trečiosios vietos, lygiosios – kovą dėl penktosios vietos, pralaimėjimas vienu įvarčiu – dėl septintosios, o pralaimėjimas daugiau nei vienu įvarčiu – dėl devintosios pozicijos. Tik priminsime, kad prieš pusmetį „Alberts“ „Ateitį“ buvo nugalėjusi 4:0.

„Ta turnyrinė situacija privertė pakeisti taktiką. Vėl sužaidėme tik lygiosiomis (1:1), tačiau sakyčiau, jog tai buvo geriausios turnyro rungtynės. Sukūrėme begalę progų, nerealizavome baudinio, tad galiausiai teko žaisti dėl penktos vietos. Tose paskutinėse rungtynėse daugiau laiko aikštėje praleido iki tol mažiau žaidę futbolininkai. Dar kartą sužaidėme 1:1, o baudinių serijoje buvome priversti pripažinti varžovų pranašumą.

Apskritai, turnyrą vertinu labai teigiamai. Pozityvo labai daug. Aspektai, ties kuriais dirbame per treniruotes, aiškiai matosi ir rungtynėse. Pamatėme, kad trūksta atakos užbaigimo, tad keliame sau tikslus ir toliau tobulėsime. Ačiū kiekvienam berniukui už atiduotas jėgas, taip pat ačiū ir tėveliams už fantastišką komandos palaikymą“, – reziumavo M.Gudaitis.