Elitinės lygos nugalėtoja – Vilniaus „Ateitis“

Septyniolikmečių stipriausia šalies komanda tapo Vilniaus „Ateities“ ekipa, kuri papildomose čempionato rungtynėse po baudinių serijos 4:2 nugalėjo Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinius. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1. Pratęsimas nebuvo žaidžiamas.

Rungtynės prasidėjo gražia „Ateities“ ataka bei Elvino Ališausko smūgiu, sužaidus vos 22 sekundes. Šis „Ateities“ saugas buvo neabejotinai aktyviausias futbolininkas pirmojo kėlinio pirmoje pusėje. Jis atakos smaigalyje atsidūrė ir septintą dvikovos minutę, kai atliko dar vieną gana pavojingą smūgį.

Įpusėjus kėliniui, vaizdas aikštėje pasikeitė. NFA perėmė iniciatyvą bei per tris minutes sukūrė tris labai neblogus epizodus, kuriuose karaliavo Tomas Čepulis. Viskas prasidėjo po kampinio iš dešiniojo kampo, kai buvo perduotas kamuolys artimojo vartų virpsto link. Netrukus po gražaus perdavimo į baudos aikštelę, fantastiškai į smūgį galva reagavo „Ateities“ vartininkas. Dar po minutės kampinis ir vėl galimybė varžovams.

Atrodė, kad tuo viskas ir užsibaigė. Matas Gudaitis atliko vieną reidą, netrukus buvo pargriautas Justas Marazas, tačiau netrukus kamuolys atsidūrė „Ateities“ vartų tinkle.Vilniečiams buvo suteikta galimybė atlikti baudos smūgį, o po akimirkos apsigynę varžovai padarė kontrataką bei neatremiamu smūgiu Titas Aukštuolis pasiuntė kamuolį į vartus.

Šis įvartis „Ateities“ jaunimą išmušė iš vėžių. Vos per kelias minutes gynyboje buvo padarytos šiurkščios klaidos, kurios tik per plauką nekainavo antrojo įvarčio. Tačiau vos nesiskaito – pirmasis kėlinys baigėsi 1:0 pirmaujant akademijos komandai.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo apylygiai. Bandė atakuoti vieni, bandė atakuoti kiti, tačiau be momentų. Sužaidus devynias minutes, fantastišku reidu kairiuoju kraštu atliko M.Gudaitis, kuris laiku surado J.Marazą, o pastarasis galingu smūgiu išlygino rezultatą.

Po šio įvarčio išskirti geresnę komandą aikštėje nelengva, nes vienos komandos kiek sėkmingesnį žaidimą keitė kitos komandos sėkmingesnis žaidimas. Lygiai taip pat vienos komandos klaidas keitė kitos komandos klaidos.

Įpusėjus antrajam kėliniui, NFA sukūrė visai neprastą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Jonas Bičkus, kuris perlaikė kamuolį ir smūgiuoti į vartus nesugebėjo. „Ateities“ atsakymai buvo po greitesnių atakų, tačiau tai nebuvo progos, po kurių dažnai krenta įvarčiai.

Besibaigiant dvikovai, NFA pabandė žaisti kiek aktyviau. To užteko sukurti vieną gražią situaciją, kurios herojumi vėl tapo „Ateities“ vartininkas T.Čepulis.

T.Čepulis žibėjo ir baudinių serijoje, kai sugebėjo atremti Džiugo Raudoniaus smūgį. Jo komandos draugai visi realizavo baudinius ir netrukus lygos taurė atsidūrė to paties T.Čepulio rankose.