Ilgasis savaitgalis Rygoje

2013.01.22

FM „Ateitis“ 2000 metų komanda Latvijos sostinėje dalyvavo prestižiniame „Riga Cup“ turnyre. Trenerio Dainiaus Gudaičio auklėtiniai užėmė 12 vietą. Turnyre dalyvavo 16 komandų.

Pirmosios B grupės rungtynės žaistos su Sankt Peterburgo „Lokomotiv“ iš Rusijos. Rungtynės vyko permainingai. Varžovai du kartus pirmavo (1:0, 2:1), bet Justinas Marazas ir Matas Gudaitis lygino rezultatą. Deja, praleistas trečiasis įvartis lėmė „Lokomotiv“ pergalę 3:2.

„Žaidimu nenusileidome varžovams. Pralaimėjimą nulėmė šiurkščios gynybos klaidos. Per visas varžybas Rygoje gynyba buvo silpniausia mūsų vieta“, – pažymėjo „Ateities“ 2000 metų ekipą treniruojantis Dainius Gudaitis.

Antrasis grupės mačas su suomių FCFJ komanda baigtas 4:4. Antrojo kėlinio viduryje mūsiškiai pirmavo jau 4:1, bet leido suomiams per šešias minutes įmušti tris įvarčius. Po du kartus varžovų vartininką „nuginklavo“ Žygimantas Urbietis bei Matas Gudaitis.

Paskutinės grupės varžybos turnyro favoritui Anglijos „Tottenham Hotspur“ pralaimėtos 0:5.
„Ateities“ futbolininkai B grupėje užėmė trečiąją vietą ir toliau varžėsi dėl 9-12 vietų.

Šiame turnyro etape Helsinkio „KaPa“ (Suomija) komandai nusileista 0:2, o Kaliningrado „Baltika“ (Rusija) – 1:3 (M.Gudaičio įvartis).

Išankstiniu finalu vadinta „Tottenham Hotspur“ ir Bergamo „Atalanta“ (Italija) pusfinalio dvikova. Italai jau 6-ąją minutę pirmavo 2:0, bet Anglijos komanda išlygino rezultatą. Rungtynėms pasibaigus 2:2, „Tottenham Hotspur“ per 11 metrų baudinių seriją šventė pergalę rezultatu 8:7.

Finale anglų varžovais buvo „SDJUSŠOR Zenit“ iš Sankt Peterburgo. Beveik visą laiką žaidimas vyko Rusijos komandos aikštės pusėje, bet rungtynių pabaigoje taiklus „Zenit“ komandos futbolininko smūgis lėmė sensacingą Sankt Peterburgo komandos pergalę 1:0.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Bergamo „Atalanta“ 5:0 sutriuškino Rygos „Skonto“.

Turnyras vyko Rygos olimipiniame sporto centre ir „Skonto“ manieže. Komandos žaidė per visą aikštę 11×11, vienų rungtynių trukmė buvo du kėliniai po 25 minutes.

Į Latvijos sostinę buvo atvykusi ir FM „Ateitis“ 2001 metų komanda, kuri dalyvavo Rygos atvirajame žiemos čempionate. Trenerio Alvydo Koncevičiaus auklėtiniai varžėsi su Latvijos ekipomis. „Ateities“ futbolininkai iškovojo 1 pergalę, 1 varžybas baigė lygiosiomis ir patyrė 4 pralaimėjimus.

Atvirajame Rygos čempionate užimta 14-a vieta.