Knygos apie futbolą, kurias verta perskaityti kiekvienam

Šiuo metu, didžiąją dalį savo laisvalaikio leidžiant namuose, ne vienas iš mūsų susiduria su klausimu “Ką veikti?”

Tad mes sudarėme sąrašą knygų, kurios gali tapti puikiu laiko praleidimu visiems futbolo aistruoliams: ne tik sužinosite daug apie futbolą, išmoksite ne vieną naują triuką su kamuoliu, bet dar ir galėsite sužinoti, kaip atrodo ilgas ir pakankamai sunkus kelias iki profesionalaus, pasaulinio lygio futbolo žvaigždės ir dar daug daug įvairių įdomybių.

Tad tikimės, kad Jums nuo šiol mažiau kils klausimų, ką gi gero nuveikti namuose per karantiną.

Mūsų suruoštame sąraše yra knygos tiek mažiems, tiek dideliems, dalis jų yra ir anglų kalba, o jas visas galite rasti internetiniuose knygynuose.

Tad nieko nelaukdami, pradedame savo rekomenduojamą sąrašą!

 

Knygos lietuvių kalba:

1. “Mažasis Timis – futbolo žvaigždė”

Mažasis Timis Kahilas labai nori patekti į mokyklos futbolo komandą. Tačiau yra viena bėda – visi jį nustumia, pakiša koją ir nuolat atima kamuolį. Gal jis tiesiog per mažo ūgio, kad galėtų žaisti su kitais vaikais…

Timis kuo skubiau turi tapti stipresnis ir aukštesnis! Būtent tada, kai labiausiai reikia, berniukas atranda vieną nuostabų savo gebėjimą. Ar Timį priims į komandą? Perskaityk istoriją apie futbolo legendą Timį Kahilą ir sužinosi!

Knyga skirta 6-9 metų vaikams.

2. “Išmokime žaisti futbolą” 

Šis išsamus treniruočių vadovas yra pagrindinis visų futbolo entuziastų – tiek pradedančiųjų ar labiau patyrusių žaidėjų, tiek megėjų, tiek trenerių ar būsimų profesionalų – pagalbininkas.

Knyga sudaryta iš trijų skyrių, pradedama „Pasaulinio lygio meistriškumu“, – šiame skyriuje supažindinama su futbolo pagrindais, įskaitant kamuolio perėmimą, perdavimą ir žaidimą galva, siūloma daug pratimų, kuriuos galima atlikti vieniems arba su komandos draugais.

Antrajame skyriuje „Taktika ir komandinis žaidimas“ pateikiami patarimai, kaip geriau panaudoti žaidėjus aikštėje, atsižvelgiant į jų sugebėjimus, apžvelgiamos komandinio žaidimo pagrindų kūrimo taisyklės bei žaidėjų komunikavimo ir bendradarbiavimo aikštelėje gerinimo strategijos.

Trečiajame ir paskutiniajame skyriuje „Fizinis pasirengimas“ akcentuojama jėgos ir ištvermės ugdymo svarba, pateikiami pratimų ir treniruočių pavyzdžiai.

Ši knyga, kurioje rasite daugiau kaip 750 nuotraukų, iliustruojančių aiškias planingas specialistų instrukcijas, yra tobulas ir praktiškas vadovas visiems, trokštantiems tapti futbolo žvaigždėmis.

3. “Geriausi futbolo triukai” 

Ronaldo, Messi, Götze ir Marta – geriausi pasaulio futbolininkai, savo meistriškumu pakerėję milijonus sirgalių. Šioje knygoje rasite viską apie ryškiausias pasaulio futbolo žvaigždes ir jų naudojamas gudrybes. Visi 30 triukų yra nuosekliai ir suprantamai aprašyti ir aiškiai iliustruoti. Šių triukų išmokti galite ir jūs.

Linkime sėkmės juos įvaldyti ir nustebinti savo varžovus!

4. ”Neymar: futbolo burtininkas“ 

Trimetis Neymaras da Silva Santosas jaunesnysis užmigdavo apsikabinęs kamuolį. Juos jis gaudavo kiekviena proga, kol galiausiai turėjo net penkiasdešimt keturis! Namuose Ney varinėjo kamuolį aplink kėdes ir krėslus, o sofa buvo pirmieji vartai įvarčiams mušti.

Šiandien didžiausiuose pasaulio stadionuose jis išvengia varžovy taip pat lengvai kaip baldų namuose. Stebint jo žaidimą atrodo, tarsi kamuolys būtu prilipęs prie pėdos. Neymaras sirgalius žavi žaidimo technika, gebėjimu žaibiškai varinėti kamuolį, įvairiais triukais ir nuostabiais įvarčiais.

Šioje gausiai iliustruotoje knygoje „Neymar: futbolo burtininkas“ sužinosite, kaip Neymaras mokėsi žaisti futbolą, pelnė sirgalių simpatijas ir džiaugiasi gyvenimu, kokios jo vertybės ir kokia svarbi jam yra šeima.

5. “Ronaldo: berniukas, kuris žinojo ko nori”

Kai Cristiano buvo aštuoneri, jo komanda pralošdavo visas futbolo rungtynes. Dvylika, kai jis paliko šeimą ir apsigyveno Lisabonos internate. Penkiolika, kai jam buvo diagnozuota širdies liga, dėl kurios vos neteko mesti futbolo. Dvidešimt ketveri, kai jis tapo… geriausiai apmokamu visų laikų žaidėju!

6. “Suarez: niekada nebūsi vienas”

 Atėjęs į „Barselona“ klubą Luizas Suarezas tapo nepaprastos puolėjų trijulės nariu! Messi, Suarezas ir Neymaras žaidė taip, tarsi vienas kitą pažinotų nuo mažens. Tačiau Luiso kelias į futbolo aukštumas buvo ilgesnis ir sunkesnis negu jo komandos draugų. Jis pasiekė savo tikslą tik įveikęs daugybę sunkumų, tarsi įtempto veiksmo filmo herojus.

7. “Messi: berniukas, kuris tapo futbolo legenda”

Leo buvo devyneri, kai išdaužė vonios langą norėdamas suspėti į rungtynes. Dešimt, kai liovėsi augti. Trylika, kai paliko gimtuosius namus ir apsigyveno kitame žemyne. Šiandien juo žavisi milijonai futbolo gerbėjų visame pasaulyje.

 

Knygos anglų kalba:

1. “Pelé, King of Soccer” (liet. “Pelé, futbolo karalius”)

Monica Brown

Bet kuris futbolą mėgstantis vaikas turėtų žinoti Pelé legendą. Brazilas berniukas, kuris praktikavo futbolą basomis, nes negalėjo sau leisti įsigyti batų, užaugo vienas didžiausių futbolininkų žemėje, vedantis savo komandą į pasaulio taurės finalą. Beje, ši knyga yra dvikalbė (anglų ir brazilų). 

2. “Soccer on a Sunday”  (liet. “Futbolas sekmadienį”)

Mary Pope Osborne

Tai yra viena iš kelių jau anksčiau išleistų knygų serijos, kurioje pagrindiniai veikėjai Džekas ir Annie šįkart atsiduria Meksike. Visa tai vyksta 1970-aisiais, Pasaulio futbolo taurės metu ir jie ieško… Pelé.

Ar vaikams pavyks surasti Pelé? Kokie nuotykiai jų lauke Meksike? Tai ir dar daugiau sužinosite perskaitę šią nuotaikingą knygą. Šių knygų serija yra pripažinta viena geriausių “New Yourk Times best

3.“Soccer“ (liet. “Futbolas”)

Mary Pope Osborne ir Natalie Pope Boyce

Kai Džekas ir Annie grįžo iš savo nuotykių „Magic Tree House Merlin Mission # 24: Futbolas sekmadienį”, jie turėjo daug klausimų. Kaip prasidėjo futbolas? Kas yra vieni didžiausių jos žaidėjų? Kas yra pasaulio taurė? Sužinokite atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau, kai Džekas ir Annie seka faktus, susijusius su viena populiariausių pasaulio sporto šakų.

„Magic Tree House Fact Trackers“ yra užpildyti naujausia Jacko ir Annie informacija, nuotraukomis, iliustracijomis ir linksmomis smulkmenomis. Tai puikus būdas vaikams sužinoti daugiau apie temas, kurias jie atrado savo mėgstamiausiuose „Magic Tree House“ nuotykiuose.

4. „The Soccer Fence: A Story of Friendship, Hope, and Apartheid in South Africa“ 

(liet. “Futbolo tvora: draugystės, vilties ir apartheido istorija Pietų Afrikoje”)

Phil Bildner

Manau, kad ši knyga yra viena iš rimčiausių knygų vaikams apie draugystę bei pagarbą, bet ir apie futbolą taip pat. Futbolas yra fonas žinioms apie apartheidą Pietų Afrikoje, Nelsoną Mandelą ir tai, kaip meilė sportui gali mus suartinti, nepaisant rasės, lyties ir amžiaus. Tad ji puikiai tiks vyresnio amžiaus vaikams ir vaikinams.

5. “ The Flea: The Amazing Story of Leo Messi“ (liet. „Blusa“: nuostabi Leo Messi istorija”

Michaele Part

Futbolas yra tarptautinis žaidimas ir kiekvienas iš mūsų turime savo futbolo numylėtinius. Daugeliui iš mūsų tai yra Lionelis Messi. Tad visa ši knyga ir yra skirta Messi biografijai. Kas dar nėra matęs, rekomenduojame pažiūrėti ir filmą „The Flea“.

6. „The Wild Soccer Bunch Series“  (liet. “Laukinių futbolo grupių serija”)

Joachim Masannek

„Laukinių futbolo puokščių“ serijos 1 knygoje mes supažindinami su „The Wild Bunch“, futbolo apsėstų vaikų grupe Čikagoje – tikrų draugysčių, komandinio darbo ir sunkumų įveikimo temomis. 3 knygoje prie berniukų prisijungia mergina Zoe, o 4 knygoje komanda patenka į futbolo klubų lygą!

Kiekvieną serijos knygą pasakoja skirtingas veikėjas, o pačios istorijos remiasi autoriaus, kaip futbolo trenerio, patirtimi jo jauniems sūnums. Tad siūlome perskaityti visas knygų dalis.

7. „Outcast United: The Story of a Refugee Soccer Team That Changed a Town“

(liet. „Outcasts United“: pabėgėlių futbolo komandos, pakeitusios miestą, istorija”)

Warren St. John

„Outcasts United“ yra tikroji pabėgėlių vaikų iš viso pasaulio grupė, susirinkusi žaisti futbolą Clarkstone, Altantos priemiestyje, Džordžijos valstijoje, JAV. Jie vadina save „Bėgėliais“, o jų istorija kartu su moterimi trenere liečia rasę, politiką ir religiją. Knyga skirta vyresnio amžiaus vaikams, mat mažieji nesupras visų paliestų temų aktualumo.

 

 

Tad tikimės, kad kiekvienas iš Jūsų ras tai, kas bus ne tik įdomu, bet ir naudinga. Gero skaitymo!

Linkėjimai nuo FM „Ateitis“ komandos