Naujas FM „Ateitis“ projektas – akademijos steigimas

2020 m. gegužės 22 dieną viena pirmųjų profesionalių futbolo mokyklų Vilniuje švenčia savo gimimo dieną. Futbolo mokyklai „Ateitis“ – jau dvidešimt metų.

 

Per šį laiką FM „Ateitis“ išaugo iki didžiulio projekto, kuris buria daugiau nei penkis šimtus jaunųjų futbolininkų Vilniaus mieste, didžiulio pasisekimo bei pripažinimo Europoje sulaukusio tarptautinio vaikų ir jaunimo futbolo turnyro „Ateitis CUP“.

 

Per dvidešimties metų patirtį vaikų futbolo ugdyme galime drąsiai sakyti, kad tapome pasiruošę ir stiprūs žengti dar vieną žingsnį į priekį – aukšto futbolo meistriškumo akademijos įkūrimo.

Futbolo akademija „Ateitis“ įsikurs Vilniaus mieste ir savo veiklą pradės aktyviai vystyti jau nuo ateinančių mokslo metų.

 

„Jei norime siekti aukštesnių rezultatų, toks žingsnis paprasčiausiai yra neišvengiamas. Visas pasaulis tai daro, turime daryti ir mes“, – naujieną pristatė „Ateities“ sporto direktorius Benjaminas Zelkevičius.

 

FA „Ateitis“ pirmumo teise kvies prisijungti talentingiausius ir ambicingiausius FM „Ateitis“ auklėtinius, taip pat suteiks galimybę prisijungti ir kitų mokyklų/ akademijų auklėtiniams. FA „Ateitis“ – ne tik ilgai išlauktas, bet ir gerai apsvarstytas projektas – pagrindiniais treneriais joje dirbs vienų stipriausių Europos futbolo akademijų futbolo treneriai bri profesionalūs futbolo treneriai iš Lietuvos.

 

Akademijos tikslas – ne masinis futbolas, o profesionalus futbolas. Dėl tos priežasties, akademijos auklėtiniai sportuos pagal didelio intensyvumo treniruočių grafikus, bus laikomasi griežtų vidinių taisyklių, bus užtikrintas pagrindinių akademijos trenerių profesionalumo lygis. Vaikams bus suteiktos bendrosios/ komandinės futbolo treniruotės, individualios futbolo technikos treniruotės, bendro fizinio pasiruošimo treniruotės bei paskaitos su sporto psichologais.

 

Lietuvoje netrūksta būrelių ar mokyklų, kurios savo pavadinime naudoja akademijos vardą. Anot B.Zelkevičiaus, tie vardai taip lengvai neturėtų būti suteikiami. Be to, kalbėdamas apie „Ateities“ projektą, treneris pažymi, kad ne žodžiais, o darbais stengsis įrodyti, kad būsima akademija savo vardo yra nusipelniusi.

 

„Mūsų šalyje labai daug kas kalba, tačiau nieko nedaro. Todėl ir nusprendėme veikti. Norime ne tik užimamų vietų, tačiau ir to, kad vaikai turėtų tvirtus techninius pagrindus, fizinio pasirengimo pagrindus. Norime, kad tai būtų ne tik laisvalaikio, bet ir meistriškumo kalvė.

 

Mes nesame naivūs ir puikiai suprantame, kad nebus taip, jog visi galės siekti meistriškumo, žaisti Elitinėje lygoje. Tačiau tam ir reikalinga atranka. Tik ji mus gali vesti pirmyn. Gerų rezultatų gali pasiekti tik tie vaikai, kurie yra talentingi ir treniruojasi su tokiais pačiais talentingais.

 

Pasakysiu pavyzdį iš ankstesnių laikų. Jei mes su „Žalgiriu“ būtumėm žaidę ne TSRS čempionate, o Lietuvoje, tai mes nebūtumėm turėję nei olimpinių čempionų, nei universiados nugalėtojų, nei panašiai. Konkurencija tuomet buvo milžiniška. Tiek norint patekti į komandą, tiek besivaržant su fantastiško lygio komandomis.

 

Tai va, grįžtant prie vaikų, ir dabar viskas gražu, geras užimtumas, vaikai vystosi fiziškai, jie įpranta pakovoti dėl savęs.. tos savybės bus jiems reikalingos gyvenime. Tačiau jei mes kalbame apie akademinį lygmenį, tai šio vardo reikia nusipelnyti.

 

Lietuvoje šiuo metu yra apie 20 akademijų. Absurdas. Su tokiu skaičiumi mes turėtume rinktinėms paruošti tiek žaidėjų, kad treneriai turėtų vargo, kaip atsirinkti pačius pačiausius. Tas pats ir su treneriais. Lietuva jau dabar turi tiek PRO licencijų trenerių, tačiau kur jie?

 

Futbolas yra labai paprastas ir tuo pačiu labai sudėtingas žaidimas. Nieko naujo čia išradinėti nereikia – jei treneris tikrai mylės savo darbą, bus tikras futbolo profesionalas,  mylės vaikus ir sugebės juose įžvelgti jų talentą, tada atsiras ir rezultatas“, – kalbėjo B.Zelkevičius.

 

Priėmimas į futbolo akademiją Ateitis prasidės jau nuo vasaros vidurio, kai suburta profesionalių trenerių komanda vykdys atrankas į 2005-2010 m. komandas, praves parodomąsias treniruotes, bendraus su vaikais bei jų tėvais – tokiu būdu akademijos gretose bus ne tik talentingi, tačiau motyvuoti bei psichologiškai paruošti vaikai bei tėvai sunkiam bei ilgam darbui profesionalaus futbolo link. Vaikinams, kurie atitiks visus akademijos keliamus kriterijus, bus pasiūlyta pasirašyti profesionalius kontraktus bei jų karjera rūpinsis akademijos darbuotojų komanda.

 

Pagrindiniai futbolo akademijos Ateitis tikslai:

 

– suteikti vaikams/ vaikinams aukščiausio lygio futbolo bei bendro fizinio pasiruošimo treniruotes – tai užtikrins puikių profesionalų iš Lietuvos ir užsienio komanda;

 

– suteikti vaikams stiprią psichologinę pagalbą einant sunkiu keliu link futbolo elito – tai užtikrins nuoseklus darbas su sporto psichologais/ konsultantais;

 

– suteikti vaikams galimybę sportuoti ir žaisti komandoje, kur vyrauja puiki nuotaika, sunkus darbas bei sveika konkurencija – tai užtikrins nuoseklios atrankos į akademijos komandas bei ;

 

– suteikti vaikams visas galimybes tobulėti – tai užtikrins dalyvavimas elitiniuose futbolo turnyruose Lietuvoje bei užsienyje, stažuotės užsienio futbolo klubuose bei akademijose, profesionalios sporto stovyklos Lietuvoje bei užsienyje.

 

„Per dvidešimties metų patirtį, mes esame šimtu procentų užtikrinti, kad esame jau pasiruošę pereiti ir į aukštesnį lygmenį – profesionalią bei ambicingą futbolo akademiją Lietuvoje“, – užtikrino „Ateities“ vadovas Dainius Gudaitis.