Naujasis „Ateitis CUP“ sezonas – su „Tottenham Hotspur“, G.Buffono sūnumi ir pagyromis lietuviams

Šį penktadienį Vilniuje startuoja naujas stipriausio Rytų Europoje vaikų futbolo turnyro „Ateitis CUP“ sezonas. Pirmojo savaitgalio metu varžysis trylikamečiai, tarp kurių ir vieno geriausio visų laikų vartininko Gianluigi Buffono sūnus Louisas Thomas.

„Gali keistai atrodyti, bet žvaigždžių vaikų atvykimas mus verčia dar labiau susiimti. Kadaise buvo Dirko Kuyto sūnus, kadaise – Iljos Kovalčuko, pernai nedaug trūko, kad būtų atvykęs jaunasis Ronaldo, o dabar turėsime dar vienos legendos vaiką“, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

Gigi sūnus į Lietuvą atvyksta su Turino „Juventus“ 2007 – ųjų gimimo komanda. Be to, šį savaitgalį „Ateitis CUP“ turnyre varžysis Donecko „Shakhtar“ jaunieji futbolininkai, taip pat komandos iš Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Su kitomis amžiaus grupėmis atvyks „Tottenham Hotspur“, „Birmingham City“, AC „Milan“, Salonikų PAOK ir kitų garsių klubų akademijų komandos.

„Susitarimas su „Tottenham Hotspur“ yra šio sezono mūsų didžiausia pergalė. Tik noriu pabrėžti, kad ji toli gražu ne paskutinė. Jau aišku, kad rudenį vėl turėsime Olandijos, Italijos grandus, taip pat esame arti susitarimo su dar keliais TOP klubais, kurių pavadinimus išgirsite iškart, kai tik bus pasirašyta sutartis“, – sakė D.Gudaitis.

„Ateitis CUP“ ne vienerius metus vadinamas Lietuvos futbolo veidrodžiu. Anot užsienio specialistų, to veidrodžio kiekvieną kartą tampa vis skaidresnis ir skaidresnis.

„Labai gaila, kad dėl infrastruktūros trūkumo šįkart negalėjome priimti visų norinčių. Vis tik, noriu pažymėti užsienio specialistų požiūrį į mūsų komandas. Tarkime, Tbilisio „Dinamo“ akademijos vadovas Levani Gvanceladze net kelis kartus pakartojo, kokį kokybinį šuolį per pastaruosius trejus metus padarė mūsų komandos.

Ir ne tik jis vienas. Ukrainiečiai, italai, švedai.. visi kartoja, kad kaskart su mūsiškiais yra žaisti sunkiau. Aišku, gali pasirodyti, kad jie gražbyliauja, tačiau kodėl jie turėtų tą daryti? Juk tą pastebi ir patys lietuviai, kurie dažniau apsilanko turnyrų metu. Aš asmeniškai manau, kad „Ateitis CUP“ taip pat bent kažkuria dalimi prisideda prie mūsų vaikų tobulėjimo“, – kalbėjo D.Gudaitis.

Šį penktadienį 8:00 valandą startuosiantis turnyras baigsis sekmadienį. Finalinės rungtynės numatytos 12:00 valandą Vilniaus „Sportimos“ manieže, o apdovanojimų ceremonija iškart joms pasibaigus.