Principiniame Vilniaus derbyje iškovota pergalė

Praėjusį sekmadienį (Spalio 9 d.) „Senvagės“ stadione įvyko Vilniaus derbis tarp FM „Ateities“ ir FA „Žalgiriečio“ komandų. Šarūno Beivydo auklėtiniai laimėjo 3:1 bei pagerino situaciją turnyro lentelėje. Šias rungtynes galima įvardinti kaip lygos lyderių dvikovą, nes abi komandos varžosi dėl nugalėtojo titulo.

Kaip ir priklauso lyderių dvikovai, rungtynės buvo apylygės, su daug kovos aikštės viduryje, taip pat nemažai techninio broko, ypač pirmajame kėlinyje. Visiškai lygus pirmasis kėlinys, be žymesnių progų. Pirmi, dar pirmajame kėlinyje įvartį pelnė dabartiniai lygos lyderiai „Žalgiriečio“ futbolininkai, smūgiu iš toli nuginklavę per toli iš vartų įšėjusį „Ateities“ vartininką. Bet „Ateities“ komandos žaidėjai nepasimetė, ir paskutinės pirmojo kėlinio atakos metu išlygino rezultatą. Įvartį į rubinę  komandai pelnė Rytis Unikauskas, gražiu smūgiu nepalikdamas šansų varžovų vartininkui.

Antrajame kėlinyje „Ateities“ komanda visiškai pranoko varžovus. „Ateitis“ ėmė intensyviai presinguoti „Žalgiriečio“ žaidėjus jau nuo jų vartų  ir tas davė teigiamą rezultatą. Komandą į priekį išvedė Arūnas Žukauskas, Po Ryčio Unikausko perdavimo, drąsiai ėjęs į dvikovą su vartininku ir smūgiu galva nuginklavęs pastarojo gynybą. Komandai antras pelnytas įvartis pridėjo dar daugiau jėgų ir sėkmės. Trečiajį komandos įvartį pelnė Egidijus Mickus. Jis  atliko tolimą baudos  smūgį varžovų vartų link, po kurio kamuolys surado varžovų vartų tinklą.

Treneris Š.Beivydas rungtynes pavadino atkakliomis ir emocingomis.

„Rungtynės, kaip buvo galima tikėtis, buvo atkaklios ir emocingos. Mūsų pirmasis kėlinys buvo labai blankus, žaidimas buvo apylygis, net gal geriau žaidė varžovai, trūko aktyvesnio kraštinių žaidėjų žaidimo, buvo daug techninio broko, bet matyt, tas įvartis paskutinę pirmojo kėlinio minutę pridėjo daugiau motyvacijos ir jėgų mūsų žaidėjams antrajame kėlinyje, kuriame vaikinai buvo užsivedę, ėmė presinguoti varžovus ir galbūt tas ir lėmė, kad mus šiandien labiau lydėjo sėkmė. Antrajame kėlinyje futbolininkai parodė charakterį ir didesnį norą laimėti, dėl ko galiu pasidžiaugti ir aš. Galbūt ir varžovai antrajame kėlinyje labiau pavargo,  tai taip pat galėjo turėti įtakos tokiam rezultatui“, sakė Š.Beivydas.