Rudenį „Ateitis CUP“ laukia naujas rekordas

Rudenį „Ateitis CUP“ laukia naujas rekordas

Nepaisant to, kad iki naujojo didžiausio vaikų tarptautinio futbolo turnyro liko trys mėnesiai, jau dabar aišku, kad jame dalyvaus rekordinis komandų skaičius. Šiai dienai į turnyrą užsiregistravo 220 užsienio komandų.

„Kiekvienais metais kartoju, kad didėjantis komandų skaičius yra mūsų darbo įvertinimas. Tai negali nedžiuginti. Aišku, infrastruktūra kelia papildomą galvos skausmą, kaip visas komandas sutalpinti, tačiau toks skausmas yra visai malonus“, – sakė pagrindinis turnyro organizatorius Dainius Gudaitis.

Kaip ir ankstesniais metais, turnyre netrūks garsių klubų akademijų. Turino „Juventus“,„Liverpool“,„Manchester City“ ir daugelis kitų.

„Šitos išvardintos akademijos yra mūsų partneriai, todėl jas pasikviesti jau nėra labai sudėtinga. Tačiau mano noras yra dar labiau paįvairinti geografiją, o tam jau reikia įdėti nemažai darbo“, – pasakojo D.Gudaitis.

Šiais metais turnyras truks aštuonis savaitgalius. Iš viso varžysis dešimties amžiaus grupių futbolininkai.

Sakykite, ar lyginant su praėjusiais metais labai keisis varžybų formatas?

Iš esmės, nesikeis. Per daug metų daugiau mažiau esame radę aukso viduriuką, tai tuo ir naudojamės. Praėjusiais metais iki aštuonių savaičių išplėstas turnyras pasiteisino, tad šiemet renkamės tą pačią schemą.

Ar jau kokie nauji vardai papildys turnyrą?

Miunchengladbacho „Borussia“ ir Roterdamo „Feyenoord“ tikrai bus. Toliau Donecko „Shakhtar“,„Napoli“, Dortmundo „Borussia“. Antrus metus iš eilės atvyksta „Middlesbrough“ – šiemet jie atsiveža penkiolikmečių ir šešiolikmečių komandas. Kai kurie tų vaikinų jau po kelių metų žais Anglijos Premier lygoje. Tris vyriausių komandas atveža „Twente“ klubas. Gruzija atveš rekordinį komandų skaičių. Aišku, sąrašas dar ne baigtinis.

Kokių naujovių dar galima tikėtis?

Ne futbolo aikštėje, bet viena didelė naujovė laukia. Dešimtojo „Ateitis CUP“ turnyro jubiliejaus proga, lapkričio 20 – 21 dienomis Vilniuje organizuojama konferencija, kurioje pranešimus skaitys pasaulinio lygio futbolo žvaigždės. Detalesnę informaciją pateiksime vėliau, tačiau pabrėšiu, kad joje bus surinktos šešių skirtingų šalių geriausių Europos akademijų patirtys.