S.Civilka: „Vyrų futbole viskas vyksta greičiau nei esu įpratęs, bet tobulėjimui tokios sąlygos yra puikios“

Kovo 6 dieną savo penkioliktąjį gimtadienį atšventęs daugkartinis savo amžiaus grupės čempionas bei ne kartą geriausiu saugu rinktas Simas Civilka prieš kelias savaites pradėjo savo naują etapą. Jis debiutavo antroje šalies lygoje.

 

 

Vilkėdamas „Ateities“ marškinėlius jaunasis trenerio Edvardo Malkevičiaus auklėtinis į aikštę žengė 64 minutę. Galbūt, tai sutapimas, tačiau po šio futbolininko pasirodymo, aikštės viduryje „Ateities“ ekipai tapo ramiau. Nors atstatyti pusiausvyros komandai nepavyko, tačiau pačiam futbolininkui pirmasis blynas neprisvilo.

Antrose karjeros rungtynėse S.Civilka jau žaidė 57 minutes, o trečiose – nepralaimėtose rungtynėse su „Nevėžiu B“ – nuo pirmos iki paskutinės minutės.

„Manyčiau, kad startavau neblogai. Žinoma, sunki pradžia vyrų futbole, aiškiai jaučiu, kad privalau tobulėti ir stiprėti, kad padėčiau komandai. Buvau nustebintas Trenerio pasitikėjimo, esu dekingas gavęs šansą startuoti vyrų futbole, todėl padarysiu viską kas įmanoma, kad pateisinčiau ir išsaugočiau Trenerio pasitikėjimą“, – prieš ketvirtąsias rungtynes su Kybartų „Sveikata“ kalbėjo penkiolikmetis S.Civilka.

Simai, kas tau vyrų futbole kol kas yra sunkiausia?

Dvikovos. Mano kūnas ir fiziniai duomenys dar nėra vyriški, aš net tarp savo bendraamžių esu smulkus ir neaukštas.. Bet jaučiu, kad turiu žaisti kuo greičiau ir priimti greitus sprendimus.

„Ateities“ komanda per trejas rungtynes kol kas iškovojo vos vieną tašką. Kuo paaiškintum tokią sunkią pradžią?

Komanda jauna ir nepatyrusi, vis dar bandome pažinti komandos draugų stiprybes ir silpnąsias puses, bet su kiekvienomis rungtynėmis jaučiamės vis stipreni, vis geriau suprantame vieni kitus, todėl  tikiuosi, kad kiekvienose kitose rungtynėse būsime vis sunkiau įveikiami.

Rungtynės su „Nevėžiu B“ pasižymėjo neįtikėtina neišnaudotų progų gausa. Ar per karjerą yra tekę dalyvauti panašiose rungtynėse, kai turi milžinišką persvarą, o kamuolys į vartus negali patekti?

Manau, kad buvo panašių rungtynių į šias, bet šios buvo tikrai išskirtinės neišnaudotų progų gausa. Džiugu tai, kad kontroliavome žaidimą ir sukūrėme tiek daug progų, kurias kitose rungtynėse išnaudosime (šypsosi).

Ar per tą trumpą laiką jau spėjai suprasti, ką savyje turi stiprinti, kad galėtum lengviau varžytis su vyrais?

Tikrai taip, iškart pajutau jėgos trūkumą, bėgimo ir mąstymo greičio skirtumus nuo jaunimo futbolo. Vyrų futbole viskas vyksta greičiau nei esu įpratęs, bet tobulėjimui tokios sąlygos yra puikios.

Šiandien laukia Kybartų „Sveikata“. Ko komanda tikisi iš šių rungtynių?

Manau, kad laukia sunki kova prieš stiprų varžovą, bet visada tikiu savo ir komandos draugų jėgomis, sieksime pergalės, kuri padės, atsispirti nuo lentelės dugno.

„Ateitis“ – „Sveikata“ – penktadienį 20:30 val. LFF stadione.