„Seria A“ treneris M.Cacicia: „Jūsų vaikai nėra prastesni už „Juventus“ vaikus“

„Seria A“ treneris M.Cacicia: „Jūsų vaikai nėra prastesni už „Juventus“ vaikus“

„Ateities“ futbolo mokykla šios savaitės pradžioje sulaukė individualių futbolo treniruočių specialisto Manuelės Cacicios. Pastaraisiais metais „Seria A“ pirmenybėse Davido Nicolės asistentu „Udinese“ klube buvęs treneris savaitę turėjo galimybę susipažinti su didžiausią tarptautinį vaikų futbolo turnyrą rengiančios mokyklos auklėtiniais.

 

 

„Yra dalykų, kurie patiko, yra prie kurių reikia padirbėti labiau. Matau linijas, kurias reikia stiprinti, norint greitesnio progreso. Turiu omeny, paprasčiausius pratimus. Atrodo, viską vaikai atlieka labai gerai, tačiau vos tik įvedamos naujos detalės, matau, kad vaikai pradeda mėtytis. Didžiausią dėmesį reiktų skirti paties žaidimo supratimui. Nesupraskite negatyviai – Vilniuje aš pamačiau daug labai gerų dalykų“, – po penkių dienų darbo su „Ateities“ auklėtiniais sakė M.Cacicia.

Treneris išskyrė mokyklos jaunuosius futbolininkus ir jų skiriamą dėmesį pačioms treniruotėms.

„Man iš tikro patiko, kokie jie susikaupę. Pavyzdžiui, Italijoje per treniruotes netrūksta „miegančių“ vaikų. Lietuvoje visi į veiklą įsitraukia nuo pirmų minučių. Tai rodo, kad jiems tai įdomu.

Kai čia skridau, galvojau, kad vaikai bus gerokai agresyvesni, demonstruos didesnę sprogstamąją jėgą. Ką pamačiau? Reikia daug dėmesio skirti charakterio stiprinimui, sportiniam pykčiui, bet iš esmės vaikai nieko neprastesni nei „Juventus“ klube.

Aš čia esu per mažai laiko, kad pretenduočiau į neginčijamą tiesą, tačiau man pasirodė, kad skirtumų yra. Pavyzdžiui, Italijoje vaikų treneriai nuo pirmų dienų vaikams ir jų tėvams bando įdiegti ne tik futbolo tiesas, bet ir tai, kad gyvenimas tai nėra tik futbolas, o ir pats futbolas yra labai skirtingas.

Pagal mūsų filosofiją, vaikas patekęs į „Seria D“ nėra nieko prastesnis už tą, kuris sugeba prasimušti į „Seria A“. Be to, kiekvienas vaikas žino, kad patekęs į „Seria D“ turės šansą prasibrauti ir į „Seria A“, – pasakojo M.Cacicia.