Vienos komandos – du medalių komplektai. Įspūdingas U-10 pasirodymas BFA taurėje

Praėjusį savaitgalį „Ateitis“ U-10 komanda buvo suskirstyta į raudonuosius ir baltuosius. Tai nėra kažkoks precedentas – tiesiog taip treneriai daro norėdami suteikti žaidybinio laiko didesnei grupei žaidėjų. Šįkart tarptautiniame BFA cup turnyre.

 

 

Abi „Ateities“ savo grupėse užėmė pirmąsias vietas ir pagal turnyro formatą pusfinalyje turėjo susitikti tarpusavyje. Čia visko išsiaiškinti per pagrindinį laiką nepavyko (sužaista 2:2), tad viskas sprendėsi baudinių serijoje, kurią laimėjo baltieji. Ši pergalė jiems garantavo vietą finale, o raudoniesiems – kovą dėl trečiosios vietos. Ta trečioji vieta buvo iškovota nugalėjus TFA ekipą, o emocijų kupiname finale baltieji neatsilaikė prieš atstovus iš Ukrainos.

 

„Turnyru esu labai patenkintas. Pastaruoju metu dirbome ties krypties ir atakos pusės keitimų bei žaidimu vienas prieš vieną. Šios užduotys berniukams buvo keliamos ir rungtynių metu. Pamatėme daugybę epizodų ties kuriais dirbome. Situacijose vienas prieš vieną, sakyčiau, apskritai neturėjome lygių turnyre. Džiugu, kad tai matome ne mes vieni. Mūsų žaidimą gražiais žodžiais vertina ir kitų komandų treneriai bei tėveliai.

 

Raudonųjų komanda ypač gražiai pasirodė grupių etape, tačiau vėliau pritrūko jėgų ir koncentracijos. Jautėsi, kad prieš savaitę komanda varžėsi metais vyresnių turnyre, kur teko žaisti per pusę aikštės. Paskutinę turnyro dieną tas ypač jautėsi. Vis tik, norėčiau daugiau kalbėti apie tai, ką mes žaidėme, kai buvome kupini jėgų, o ne tada, kai jautėmės nuovargio fone.

 

Baltųjų komanda nustebino. Gerąja prasme. Visą turnyrą su vaikais kalbėjome, kad savo gebėjimus privalome įrodyti aikštėje, o ne už jos ribų. Džiugu, kad vaikai tai išgirdo. Jie tuos žodžius puikiai įsisavino, visą turnyrą buvo kovingai nusiteikę, vykdė užduotis, mėgavosi žaidimu ir parodė, kiek daug gali nuveikti. Džiugu dėl jų daromo progreso, smagu matyti, kaip jie tobulėja, taip pat svarbi vidinė sveika konkurencija, nes tai verčia visus komandos narius pasitempti ir eiti į priekį.

 

Esu labai patenkintas kai kurių berniuku žaidimu ir progresu, pasikeitusiu požiūriu į treniruotes ir žaidimą tam tikroje komandoje. Tikiuosi, nesustosime ir judėsime į priekį dar sparčiau, o pasiekę 11×11 formatą, turėsim stiprią ir konkurencingą komandą.

Noriu padėkoti tėveliams už nuostabų palaikymą viso turnyro metu. Linkiu taip pat šauniai mus palaikyti ir tada, kai mums seksis prasčiau nei šįsyk. Pakartosiu auksinius Lietuvos plaukiko Dano Rapšio žodžius: „Tam, kad laimėčiau, turėjau šimtą kartų pralaimėti“. Tikrosios pergalės mūsų laukia ateityje, o dabar mes mokomės“, – apie turnyrą kalbėjo treneris Tomas Staniūnas.