LFF taurės turnyras baigtas po apmaudaus pralaimėjimo Kazlų Rūdoje

Šiemet į antrą lygą sugrįžtanti Vilniaus „Ateities“ komanda pirmas oficialias rungtynes žaidė su Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkais. Debiutas kovojant dėl LFF taurės pažymėtas pralaimėjimu 3:4. „Ateičiai“ po įvartį pelnė Džiugas Tijūnėlis, Matas Gudaitis ir Aleksėjus Mazurenko.

„Ateities“ ekipai tai buvo pirmoji patirtis ant žolės šiemet. Pasiruošimas dvikovai vyko ant sintetinės dangos.

„Be abejo, reikėjo laiko prisitaikyti prie dangos. Tokiu metų laiku, deja, Vilniuje nėra galimybės ruoštis ant žolės“, – po dvikovos sakė treneris Romas Juknevičius, pridūręs, kad iki pertraukos jaudulys darė įtaką rungtynių rezultatui.

Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Įspūdingu smūgiu po skersiniu pasižymėjo A lygos patirties turintis „Šilo“ puolėjas Audrius Brokas. Netrukus nesutarimas tarp gynėjų ir vartininko „Ateičiai“ kainavo antrą įvartį.

„Kaip reikiant, gavome šaltą dušą, bet džiugu, kad nenuleidome rankų ir toliau ieškovojome savo galimybių“, – sakė R.Juknevičius.

Po to šalto dušo savo progą sukūrė ir „Ateities“ komanda. Ta proga virto įvarčiu. Matas Gudaitis perėmė kamuolį varžovų baudos aikštelėje, atidavė jį Džiugui Tijūnėliui ir pastarasis užtikrintai užbaigė ataką.

Sužaidus pusvalandį, „Šilas“ įmušė po kampinio, netrukus vaikiška gynėjų klaida „Šilui“ leido įgyti ir triuškinamą persvarą. Tačiau net ir tai nesumažino sostinės komandos noro kovoti toliau. Besibaigiant pirmajai rungtynių pusei, gražus reidas kraštu bei užtikrintas perdavimas M.Gudaičiui virto pastarojo įvarčio. Po pirmojo kėlinio 4:2.

Po pertraukos „Ateities“ žaidimas tapo dar agresyvesnis ir užtikrintesnis. „Šilo“ futbolininkai kiek pavargo, o „Ateitis“ tuo naudojosi. Po vienos iš atakų kėlinio viduryje M.Gudaitis buvo pargriautas baudos aikštelėje, o A.Mazurenko šaltakraujiškai realizavo baudinį.

Per paskutines penkiolika dvikovos minučių – „Ateitis“ surengė tikrą priešininkų vartų šturmą, tačiau fortūna buvo  šeimininkų pusėje.

„Pagrindinė mūsų bėda – nesubalansuotas komandos žaidimas. Atakoje lyg ir viskas gerai, bet gynėjai individualiai klydo per daug. Tai yra taktinės ar techninės klaidos. Privalėsime tas klaidas šalinti. Žinoma, netenkina, kad praleidome tiek daug.

Kita vertus, kaip pirmose rungtynėse, dėl pastangų pretenzijų neturiu. Negaliu tik pateisinti Dž.Tijūnėlio veiksmų dėl dviejų geltonų kortelių. Prieš rungtynes kalbėjom, kad negalima kalbėti su teisėjais, tačiau taip pavesti komandos negalima. Šiaip rungtynėmis esu patenkintas.