Startavo U – 16 Elitinės lygos čempionatas

FM „Ateitis“  2002 m. gimimo komanda debiutavo U -16 Elitinės lygos varžybose. Pirmame ture susitikome su Kauno „Tauro“ komanda, antrame – su Klaipedos FM-FK „Atlantu“. Pirmos rungtynės pralaimėtos 0:3, antrose varžovai šventė pergalę 4:0. Abu kartus startinė sudetis buvo ta pati: D.Štura, N.Kliain, K.Vilkevičius, D.Zakarka, J.Abartis, E.Šupelis, E.Mickus, N.Overlingas, M.Rašimas, M.Lukša, M.Alekna. Po keitimų aikšteje pasirodė: M.Muravjovas, D.Gaidukevič, R.Musnikas, J.Vėbra, H.Česnulevičius, D.Skauranskas, D.Cicėnas.

Trenerio Romo Juknevičiaus komentaras:

„Iš pirmo žvilgsnio rezultatai nėra geri, tačiau reikėtų pažvelgti į komandos labai neilgą istoriją. Iš šių vaikinų komanda susidarė tik šių metų sausio vidurį iš dviejų 2002 m. ir 2003 m. gimimo atskirų komandų. Abi jos savo amžiaus grupėse buvo gana toli nuo geriausių komandų, ko gero, trečiuose dešimtukuose. Todėl jų dalyvavimas U-16 Elitinėje lygoje labai rizikingas žingsnis.

Komanda neturi jokių išskirtinių treniruočių sąlygų, kol kas galimybių pagerinti komandos komplektaciją. Pagrindinis motyvas – noras greitai patobulėti. Komandos susirinkime dauguma vaikinų buvo už dalyvavimą Elitinėje lygoje, gerai suprasdami, kad reikės treniruotis ir rungtyniauti atsiduodant 100 procentų ir daugiau, o rezultatai neateis taip greitai, kaip norėtųsi.

Objektyviai žiūrint, mokėmės B lygyje vidutiniais pažymiais, o dabar bandome A lygyje iškovoti įvertinimus „gerai“ ar „labai gerai“. Todėl norisi pagirti daugumą komandos žaidėjų už pastangas treniruotėse ir ypač pirmose rungtynėse. Abukart gerai sužaidėme pirmus kėlinius: Kaune  0:1, su „Atlantu“ 0:0. Žymių klaidų buvo nedaug ir rezultatai tai atspindi.

Tačiau antri kėliniai rodo kitokį vaizdą. Varžovų komandos gali naudoti lygiavertę rotaciją, tuo metu mūsų komanda vienintelė šioje lygoje sudaryta iš daugiau kaip pusės jaunesnio amžiaus žaidėjų. Fizinėmis galimybėmis kol kas negalime prilygti važovams, todėl antrą kėlinį žaidimas pasidaro banguotas, o vietomis atrodo sutrikęs. Su „Atlantu“ visi keturi įvarčiai buvo praleisti per 15 minučių atkarpą. Komanda neatrodo beviltiškai atakose. Pirmose rungtynėse turėjome kelias galimybes atakuoti vartus, o M.Alekna esant rezultatui 0:2, pabėgęs nuo varžovų gynėjų neįveikė varžovų vartininko.

Antrose rungtynėse geriausią progą turėjo E.Šiupelis, kur reikėjo tik permesti kamuolį per vartininką į tuščius vartus, pavojingai atakavo M.Alekna, aktyvūs atakoje buvo M.Rašimas, N.Overlingas, M.Lukša. Apskritai, visi vaikinai nenusipelnė didesnės kritikos žinant jų šios dienos potencialą. Norisi visus pagirti ir išreikšti tikėjimą, kad nenuleisime rankų ir kantriai sieksime savo tikslo šiemet kuo labiau patobulėti ir įsisavinti kuo daugiau pamokų ateičiai.

Kitame ture balandžio 1 dieną 11.00 val  žaidžiame Alytuje.